Fusion Pro ve VmWare Workstation Pro Ücretsiz Hale Geldi!

  • Anasayfa
  • Blog
  • Fusion Pro ve VmWare Workstation Pro Ücretsiz Hale Geldi!

Broadcom, Fusion Pro ve VmWare Workstation Pro’yu Kişisel Kullanıcılar için Ücretsiz Hale Getirdi!
Broadcom, Fusion ve Workstation’ın entegrasyonunu tamamladıklarını ve bu kapsamda önemli değişiklikler yapıldığını duyurdu. En önemli değişikliklerden biri, Fusion Pro ve Workstation Pro’nun iki farklı lisans modeline sahip olması.
Artık Pro uygulamalar için Ücretsiz Kişisel Kullanım ve Ücretli Ticari Kullanım aboneliği seçenekleri sunuluyor. Bu sayede, Mac, Windows veya Linux bilgisayarlarında sanal laboratuvar kurmak isteyen bireysel kullanıcılar, yeni indirme portalından en son sürümü ücretsiz olarak indirebilecekler.
Ticari kullanım lisansı gerektiren kullanıcılar için ise ürün grubu teklifleri tek bir SKU (VCF-DH-PRO) haline getirildi.Bu sayede 40’tan fazla SKU ortadan kalkmış ve satın alma ve teklif süreci basitleştirilmiş oldu. Yeni Masaüstü Hypervisor uygulaması aboneliği de herhangi bir Broadcom Advantage iş ortağından temin edilebilecek.
Bu değişiklik, VMware ürünlerini kişisel kullanım için kullanmak isteyenler için harika bir haber. Fusion ve Workstation,yazılım ve IT profesyonelleri tarafından yıllardır kullanılan güçlü sanallaştırma araçlarıdır. Artık bu araçlar, kişisel projeler ve öğrenme amaçlı kullanımlar için de ücretsiz olarak erişilebilir olacak.
Bu değişikliğin, sanallaştırma teknolojisine olan ilgiyi ve benimsenmesini artıracağına inanıyorum. Kişisel kullanıcılar,Fusion ve Workstation ile sanallaştırmanın faydalarını deneyimleme ve bu araçları becerilerini geliştirmek için kullanma şansı yakalayacaklar.
Broadcom’un bu adımı, sanallaştırma alanında önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirilebilir. Bu sayede,sanallaştırma teknolojisi daha geniş kitlelere ulaşma ve yaygınlaşma imkanı bulacak.
Değişikliklerle ilgili bazı önemli noktalar:
• Ücretsiz Kişisel Kullanım: Bireysel kullanıcılar, Fusion Pro ve Workstation Pro’yu kişisel projeler ve öğrenme amaçlı kullanımlar için ücretsiz olarak kullanabilecekler.
• Ücretli Ticari Kullanım: Ticari kullanım lisansı gerektiren kullanıcılar, VCF-DH-PRO SKU’yu satın alarak abonelik hizmeti alabilecekler.
• Basitleştirilmiş Satın Alma: Ürün grubu tekliflerinin tek bir SKU haline getirilmesiyle satın alma ve teklif süreci basitleştirildi.
• Artırılmış Erişilebilirlik: Bu değişiklik, sanallaştırma teknolojisine olan ilgiyi ve benimsenmesini artırarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak.
Broadcom’un bu adımı, sanallaştırma alanında önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Bu sayede, sanallaştırma teknolojisi daha fazla kişiye ve kuruluşa fayda sağlayabilecek.

Broadcom’un Konu ile ilgili açıklamasını sizlere sunuyoruz;

Broadcom ile Fusion ve Workstation entegrasyonunu tamamladıkça, ürün gamımızı ve kullanıcılarımıza sunuş şeklimizi siz değerli kullanıcılarımızla paylaşmak istiyoruz. En önemli değişikliklerden biri masaüstü hypervisor ürünlerimizin lisanslama modelindedir. Bundan böyle, Fusion Pro ve Workstation Pro iki farklı lisans modeline sahip olacaktır.
Pro uygulamalarımız için artık Ücretsiz Kişisel Kullanım veya Ücretli Ticari Kullanım aboneliği sunuyoruz. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre ticari bir aboneliğe gerek duyup duymadıklarına kendileri karar verebilirler. Bu, Mac, Windows veya Linux bilgisayarlarında sanal laboratuvar isteyen bireysel kullanıcıların yeni indirme portalımızdan en son sürümü ücretsiz olarak kaydederek ve indirerek faydalanabilecekleri anlamına gelir. Portalımıza support.broadcom.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ticari modelimizde, ürün grubu tekliflerimizi ticari kullanım lisansı gerektiren kullanıcılar için tek bir SKU (VCF-DH-PRO) haline getirdik. Bu basitleştirme, 40’tan fazla diğer SKU’yu ortadan kaldırarak VMware Desktop Hypervisor uygulamaları, Fusion Pro ve Workstation Pro’nun satın alma ve teklif sürecini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Yeni Masaüstü Hypervisor uygulaması aboneliği herhangi bir Broadcom Advantage iş ortağından temin edilebilir.
Topluluk içinde sık sık, Workstation’ın ve daha sonra Fusion’ın son 25 yılda sağladığı muazzam değeri duyuyoruz. Workstation’ın mirası, şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü ilk ürün olan “VMware 1.0″a kadar uzanıyor. Bu ürünün piyasaya çıkış tarihi ise tesadüf eseri 15 Mayıs 1999’dur.
Geleceğe baktığımızda, yazılım ve IT profesyonelleri için birçok kariyerin inşasına katkıda bulunan vazgeçilmez ve çok yönlü sanal araç setinde yenilikçi olmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz

Yorum Yazın..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×