Görüntü İyileştirme

 

CCTV (Güvenlik kameraları), vücuda takılan gizli kameralardan, araç kameralarından, drone’lardan, cep telefonlarından, parmak izlerinden, belgelerden ve diğer görüntü oluşturan çeşitli multimedya kaynaklarından (ses akışları dahil) alınan her türlü görüntü ve video verisini destekleyen bir teknolojidir.

DrDisk Lab, titreşimden kaynaklı çözülemeyen videoları stabilize etme, bulanık ayrıntıları düzeltme veya gürültü ve aydınlatma sorunlarını ayarlama sorunlarını çözümleme hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda süper çözünürlük, redaksiyon, fotogrametri, optik bozulma ve en-boy oranı düzeltme, perspektif düzeltme ve çoklu çerçevelerde hizalama gibi ihtiyaca göre talep edilen konularda video, ses ve görüntü dosyaları üzerinde gelişmiş teknolojiler ile iyileştirmeler yaparak adli makamlarca kabul edilebilir olmasını sağlıyoruz.

Dünya çapında, kolluk kuvvetleri, hükümet, ordu ve güvenlik kuruluşları tarafından geçerliliği olacak şekilde işleme alınan dosya hakkında rapor oluşturulur. Adli bilişim ve bir olay hakkında soruşturma yapan belediyeler, adli makamlar ve özel şirketler de bu çözümden faydalanabilir. Bilimsel olarak doğrulanmış algoritmalar kullanarak ve analizde kullanılan tüm işlem adımlarını, ayarları ve algoritmaları içeren bir rapor üreterek dünya çapında geçerliliği olacak şekilde ihtiyaçları karşılayabiliyoruz. Mahkemede kabul edilebilir olması için dijital delillerin güvenilirliğini bilimsel olarak kanıtlanabilir şekilde dosya üzerinde gerçekleştirlilen her işlemin detayını raporlayacak teknolojiler kullanıyoruz.

DrDisk Lab, alanında kanıtlanmış uluslararası geçerliliği olan görüntü ve video işleme alanında gelişmiş çözümler ve araçlar kullanmaktadır. Kriminal görüntü inceleme laboratuarlarının ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış gelişmiş görüntü/video filtrelerine sahip bir veri kurtarma firması olan DrDisk Lab, görüntü ve videolar için;

 


İyileştirme / Onarma, Bulanıklık / Gürültü giderme, Geometrik Bozuklukları giderme, Aradeğerleme / Boyut değiştirme, Sıkıştırma hatası giderme, Video sabitleme, Domen dönüştürme, Video hareket kestirimi gibi teknolojiler içeren çözümler sunmaktadır.


 

×